GoPro kamera má nového konkurenta

Každý z nás si pod pojmom odolná kamera, určite predstaví kameru GoPro. Výrobcov odolných kamier určených pre adrenalínové zážitky postupne pribúda a snažia sa vytvoriť čo najlepšie produkty. Nedávno sa k nim pridala aj spoločnosť JVC so svojou novou kamerou, ktorej názov je tak komplikovaný, že nemáte skoro šancu si ho zapamätať.

jvccam

 

JVC GC-XA2 ADIXXION sa do boja s konkurenciou celkom slušne pripravila. V tele, ktoré zvládne pád z výšky 2 metre, alebo ponorenie do hĺbky 5 metrov a neublíži mu ani prach, či mráz sa totiž skrýva kamera schopná natáčania Full HD (60p, 50p), alebo HD (120 fps) videa. Samotný objektív ponúka šošovku so svetelnosťou F/2,4, BSI senzor a uhol snímania 137°. Kamera je vybavená aj gyroskopom, ktorý pomáha lepšej stabilizácie obrazu, takže sa nemusíte báť ani roztrasených záberov.

jvc-gc-xa2-adixxion-action-camera

Okrem LCD displeja pre rýchlu kontrolu vašich výtvorov nechýba ani integrovaný Wi-Fi modul pre jednoduchšie zdieľanie obsahu. Taktiež veľkým potešením je samostatná aplikácia pre smartfóny, pomocou ktorej môžete v reálnom čase sledovať vysielanie až štyroch ADIXXION kamier súčasne. Kamera má váhu 135 gramov, môžete ju samozrejme jednoducho pripevniť, alebo využiť špeciálny nosič, pomocou ktorého snímate obraz z oblasti vášho hrudníku. Okrem možnosti vytvárania fotografií počas natáčania videa, si na svoje prídu aj kreatívny milovníci adrenalínu. ADIXXION totiž obsahuje štvoricu filtrov, ktoré môžete priamo použiť na vaše výtvory ešte pred ich zdieľaním na YouTube, alebo inú video službu. Outdoorová kamera JVC GC-XA2 ADIXXION by sa mala objaviť v predaji v priebehu tohto mesiaca, pričom jej cena pre americký trh bola stanovená na 299,95 USD (229,82 €).

jvc_gc_ax2_adixxion_16

06115646-photo-jvc-gc-xa2-adixxion

No len prax ukáže, či bude dostatočným konkurentom GoPro kamere.

1JVC-GC-XA1-ADIXXION-Camcorder